Wypadek komunikacyjny i co dalej? Dowiedz się o procedurach

Jeśli ma miejsce wypadek komunikacyjny, odszkodowanie należy się również pasażerom. Ma to zastosowanie zarówno w przypadku pasażerów poszkodowanego kierowcy jak i sprawcy. Wypadek samochodowy to także ten, w trakcie którego ucierpieli inni uczestnicy ruchu drogowego.

Gdy nastąpi wypadek samochodowy możesz ubiegać się o:

Odszkodowanie jednorazowe – na pokrycie kosztów następstw powypadkowych: na przykład za pobyt w szpitalu, zakup leków, opieki medycznej, rehabilitacji, dojazdów do placówek medycznych, konsultacji specjalistycznych. Również jako zadośćuczynienie za poniesione krzywdy psychiczne rekompensujące skutki wypadku

  • Jednorazowe odszkodowanie – występuje w przypadku jeśli poszkodowany w wypadku musiał zrezygnować z pracy zawodowej lub potrzebuje przeszkolenia do innego zawodu
  • Odszkodowanie w tytułu utraconego dochodu – takie odszkodowanie przysługuje w przypadku gdy poszkodowany w wypadku nie może dalej pracować.
  • Renta z tytułu zwiększonych potrzeb – gdy poszkodowany w wypadku wymaga opieki medycznej, rehabilitacji czy zakupu leków.

Zostaw odpowiedź

htgfg fhgfhgf

hjgjnhgjhg

gfds