Franowicze przez cały czas mają więcej do oddania, niż pożyczyli

Pomimo regularnej, terminowej spłaty rat zaciągniętego kredytu, franowicze przez cały czas mają więcej do oddania, niż pożyczyli. Jak to możliwe? Kurs franka przebił granicę 4 zł, a więc jest nawet dwa razy droższy niż w momencie zaciągania kredytu.

Zobrazujmy to konkretnym przykładem – przed laty dany frankowicz pożyczył 300 tysięcy na zakup mieszkania. Obecnie jednak jego zadłużenie wynosi już 422 tysiące zł. Skoro franki poszły w górę to i automatycznie podwyższona została rata spłaty i całość zadłużenia.

W efekcie, jeśli obecny poziom rat już taki pozostanie to pechowy kredyt we frankach okazałby się droższy od złotowego aż o ok. 200 tys. zł. Wyjściem z sytuacji nie jest nawet przewalutowanie problemu. Można jeszcze procesować się z bankiem powołując się na zastosowanie niedozwolonych klauzul.

Odpowiednio podjęte działania na drodze przedsądowej i sądowej pomogą wyjść z kłopotliwej sytuacji. Nie jest to jednak takie proste. Frankowiczów, którzy zdecyduja się wejść na drogę sądową za kredyt we frankach szwajcarskich, czeka kilka etapów postępowania.

Zostaw odpowiedź

htgfg fhgfhgf

hjgjnhgjhg

gfds