Frankowicze i o umowy zawierające niedozwolone zapisy

Biuro Studiów i Analiz Sądu Najwyższego przedstawiło obszerną analizę dotyczącą między innymi klauzul abuzywnych. W prostym tłumaczeniu chodzi frankowiczów i o umowy zawierające niedozwolone zapisy. W myśl tej decyzji uznano, że kredyty frankowe były kredytami złotowymi i jedynie indeksowanymi do waluty obcej.

Uznanie klauzul indeksacyjnych za nieważnie nie może zaś być przeprowadzone na szkodę klienta. Dodatkowo twórcy analizy twierdzą jednak, że wszystkie udzielone kredyty we frankach należy traktować tak samo.

Takie stwierdzenie to duży problem dla sektora banowego. Dlaczego? Jeśli banki będą chciały zachować proklienckie podejście do zawartych umów mogą ponieść gigantyczne straty. W konswekwencji może również ucierpieć cała gospodarka.

Według ekspertów skumulowana wartość kredytów udzielonych w walucie szwajcarskiej w bankach notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych przekracza 80 mld zł! Po decyzji Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego notowania wielu z nich spadły. Najwięcej straciły Millennium, Santander, mBank, PKO BP, Getin Noble oraz ING.

Zostaw odpowiedź

htgfg fhgfhgf

hjgjnhgjhg

gfds